Nasıl Kullanılır?

Siirt Bıttım Sabununu duş alırken şampuan yerine veya kullandığınız duş jeli yerine kullanabilirsiniz. Sabunu hafif masaj yaparak kullanabilirsiniz.

Bıttım Sabunu Nasıl Kullanılmalı?
Bıttım sabunu faydaları sayılmayacak derecede fazla olmakla birlikte doğru bir şekilde kullanıldığında etkisi artmaktadır. Öncelikli olarak bıttım sabununun etkisini görebilmek için düzenli bir kullanım gerekmektedir. Bunun yanında bıttım sabunu ile birlikte fabrika çıkışlı sabun veya şampuanların kullanılması, bıttım sabununun etkisini zayıflatacağından tek başına kullanılması en uygun kullanım biçimidir. Bıttım sabunu saça uygulandığında öncelikle iyice köpürtülmeli; saçlar köklerine ellerle masaj yapacak şekilde yıkanmalıdır. Bu şekilde saç köklerinin güçlenmesi sağlanır ve saç dökülmelerinin önüne geçilir. Bununla birlikte saçların uçlarına da benzer bir şekilde uygulandığında ise; saçların ışıltıyla parlamasını sağlar ve hacim kazandırır. Buna ek olarak yüzde oluşan sivilce ve siyah noktaların yok edilmesinde direkt olarak kullanıldığı takdirde gözle görülür bir etki yapacaktır.

Bıttım Sabununun Saça Etkileri
Mucizevi bıttım sabunu, vücudun farklı bölgelerinde kullanılarak olumlu sonuçlar vermesinin yanında en önemli faydası saçlara olmaktadır.

  • Çeşitli sebeplerle dökülen saçların, bıttım sabununun mucizevi etkisiyle önce dökülmesi yavaşlayıp duracak; sonra da güçlenen saç köklerinden yeni saçlar çıkacak. Bu açıdan ele alındığında piyasada bu konuyla ilgili olarak satılan pek çok ürünün önüne geçmektedir.
  • Bıttım sabunu, günümüz insanının en büyük saç sorunlarından olan kepek oluşumunu engellemesinin yanında, mevcut kepeklerin de yok olmasına yardım eder.
  • Bunun yanında bıttım sabunu, zamanın yıpratıcı etkilerine karşı koyamayarak beyazlayan saçlara uygulandığında, beyazlamış saçların tekrardan orijinal rengine dönmesini sağlar.
  • Saç uçları bıttım sabunuyla yıkandığında, saçların ucunda meydana gelen kırılmalar sona erecek; buna ek olarak güçlenen saçlar ışıltıyla parlayacak ve dolgunluk kazanacak.

Siirt bıttım sabunu, popülaritesi günden güne artan, insanların saç ve vücut temizliğinde gönül rahatlığıyla kullandığı ve çevresine tavsiye ettiği bir ürün haline gelmiştir. Bu ilgiye bakarak ilerleyen dönemlerde adından çok daha fazla söz ettireceğinden şüphemiz yok.